B2B

Bayilerinizle ilişkinizi Online’da da sürdürün

WOC ERP, ürün ya da hizmetlerinizi internet üzerinden bayilerinize ulaştırırken de yanınızdadır. Bayileriniz ile olan iletişiminizi kolayca online platformlara taşımanızı sağlar. Efektif bir B2B anlayışıyla, ihtiyaçlarınız ve mevcut portallara uygun şekilde şekillendirilecek alt yapınız sayesinde siz de sisteminizle tam entegre çalışan, kolay ve güvenli bir B2B sürecine merhaba diyebilirsiniz.

Tam entegre E-ticaret yapısı ile birkaç saat içinde internet üzerinde bir şubenizi açabilirsiniz. Stok tanımları, fiyatlar, kampanyalar, ürün kategorileri e-ticaret alt yapısı ile tam entegredir. Fiyat değişikliklerini ve stok rezervasyonlarını anında e-ticaret sitenizde yayınlayabilirsiniz. B2B modülü üzerinden bayi portalınızı yayına alabilir, bayilerinize özel fiyat tanımlamaları yapabilir, dilediğinizce kampanyalar oluşturabilirsiniz.

İşletmenizin süreçleri doğrultusunda, B2B portallarda entegre olarak paylaşılacak bilgilere göre, müşterileriniz siparişlerini elektronik ortamda girebilir, tedarikçileriniz tekliflerini ilgili portal üzerinden aktarabilir, sizler de ödeme ve cari bilgiler gibi bilgileri portal üzerinde paydaşlar ile paylaşabilirsiniz. Bu sayede işletmenizi geleceğe adapte hale getirerek, paydaşlarınızla iletişiminizi kuvvetlendirebilir, ayrıca iletişim sürekliliği sağlayarak iş gücünüzden tasarruf sağlayabilirsiniz.

Ayrıca esnek entegrasyon yapısı sayesinde e-ticaret siteleriniz ile entegre olarak, sergilenecek ürünlerinizin ürün yönetimini, stok modülü ve kampanya & promosyon modülleri ile eş zamanlı olarak yönetebilirsiniz.

Neden E-Ticaret ?

E-ticaret, günümüz dünyasının olmazsa olmazlarından biridir. Şirketlerin, bayileri ya da son kullanıcıyla iletişimleri için bir e-ticaret altyapısı ile tanışması gerekir. Ardından, ERP sisteminizin B2B modülü ile ürünlerinizi sadece dakikalar içinde bayileriniz ve diğer alıcılarla internet üzerinden buluşturabilirsiniz. Ticari Sistem ile tam entegre altyapı sayesinde ürün fiyatlarınızı veya özelliklerini veya stok miktarını Ticari Sistem’den değiştirdiğiniz anda internet sitenizde de değişir.

B2B ile bayi ilişkilerinizi bir adım öteye taşıyın ve işletme verimliliğinizi arttırın. Bayileriniz siparişlerini kendilerine özel olarak tanımlanmış fiyatlarla ve kampanyalarla size şirketinizin bayi portalınden geçsinler, ödemelerini Sanal POS sistemi ile yapsınlar, ekstrelerini ve vade analiz raporlarını muhasebe biriminizi meşgul etmeden kendileri alsınlar.

?

WOC ERP B2B modülü aşağıdaki ve beklentileriniz ışığında şekillenecek çözümleri sunar:

 
Teklif
Kampanya
Stok Kontrol
Sipariş
 
 
Ödeme
Hesap Kontrolü
Satış sonrası Teknik Servis Yönetimi

BAYİ PORTALI

Bayilerinize özel kullanıcı kodu – şifre tanımlayabilir; bayi portalınızı internet siteniz üzerinden bayilerinize oluşturabilirsiniz.

Bayileriniz bayi kodları ile sisteme giriş yaparak sizden haberleri görebilir, kendilerine özel fiyatlara, malzeme detaylarına ulaşabilir, stok depo miktarlarını sizin ayarladığınız ölçüde görebilir, cari hesap ekstrelerini, daha önce verdikleri siparişleri ve sevk durumlarını alabilir, teknik servisinize ilettikleri malzemeleri durumları formlar üzerinden takip edebilirler.

Özel Bayi Fiyatları:
Sistem üzerinden tanımlanan stok kartları, fiyatları ve resimleri aynı anda bayi portalınızda bayinize özel fiyatlar ile yayınlanacaktır. Tanımladığınız kampanyalar ile malzemelere özel fiyatlar da bayi fiyatlarını etkileyecektir.

Web Stok XML Veri Paylaşımı:
Stok bilgilerini, malzemelere ait resimlerin web adreslerini, fiyat ve kategori bilgilerini XML formatında HTTP Get yöntemi ile paylaşabilirsiniz. Paylaşım güvenliği için Http Auth Key yöntemi kullanılmaktadır. Güvenlik anahtarını paylaştığınız firmalar Stok XML web sitesi adresinden kolaylıkla gerekli bilgileri XML dosyası olarak alabilirler.

B2B Bayi Özel Fiyatları
B2C XML modülünden farklı olarak B2B XML modülü isteği yapan ilgili bayi bilgisine ulaşabildiği için hazırlanan XML dosyasındaki fiyatlar kampanyaları da dikkate alarak hesaplanan bayiye özel fiyatlardır.