E-ÇÖZÜMLER

E-DÖNÜŞÜM

İşletmelerin e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter, e-Mutabakat, e-Ekstre gibi uygulamalarını dijital ortama taşımaları da hem yasal uyumluluk hem de iş süreçlerinde verimlilik açısından büyük önem taşır. Gelir İdaresi Başkanlığı onaylı e-Çözümler, kapsamlı dijital uygulamalarla işletmelere zaman, maliyet ve iş gücü tasarrufu sağlar.

Malzeme yönetimi modülleri depo ve stoklarınızı en iyi şekilde yönetmek üzere tasarlanmıştır. Stoklarınızı sektörel ve kurumsal bazda tamamen kendi ihtiyaçlarınıza göre konfigüre edebilme yetenekleri ile size son derece kapsamlı hizmetler sunar.

E-Çözümler ne kazandırır?

Gelir İdaresi Başkanlığı standartlarına uygun şekilde geliştirilen e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv gibi uygulamalar, işletmelerin maliyet tasarrufu sağlamasını, işlerinin daha hızlı yürütülmesini ve daha etkin şekilde kontrol edilebilmesine olanak verir. Bu çözümler, operasyonel süreçlere katma değer sağlamanın yanı sıra iş gücü, arşivleme, yazıcı sarf malzemeleri ve kağıt fatura gönderimi gibi maliyetlerden tasarruf etmeye de imkan tanır.

E-Çözümleri kimler kullanabilir?

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenen zorunluluk kapsamındaki işletmelerin yanı sıra, iş süreçlerini hızlandırarak kolaylaştırmak, maliyetlerini düşürmek ve rekabette bir adım öne geçmek isteyen tüm firmalar da e-Çözümleri kullanabilir.

E-Çözümlerde nelere dikkat edilmelidir?

e-Çözümlerde en kritik konu, yasalarca belirlenen standartlara uygun çözümlerin tercih edilmesidir. Gelir İdaresi Başkanlığı onaylı özel entegratörlük lisansına sahip markaların çözümlerinin tercih edilmesi, işletmelerin dijital dönüşüm süreçlerini kolaylaştırır.

Ayrıca, kullanılacak çözümlerin ERP gibi diğer sistemlerle entegre çalışabilmesi de işletmenin iç süreçlerinin standardizasyonu açısından önemlidir.

?

E-DEVLET ÇÖZÜMLERİ: E-FATURA + E-DEFTER + E-ARŞİV + E-İRSALİYE

Herhangi bir aracı kullanmadan ve direkt muhatabınızı olarak görüp e-fatura ve e-defterlerinizi sisteminizde koruyacak, yedekleyecek ve arşivleyeceksiniz. Ön muhasebe ve muhasebe sistemleri ile entegre, kolay kullanılır ve hızlı olan E-devlet çözümleri sayesinde hem firmanızın güvenliğini sağlamış olur hem de kağıt israfını minimuma indirgersiniz.

E-Fatura, E-Defter Hepsi Cebinizde!

E-Devlet
Çözümleri
E-Fatura
Entegratör Çözümleri
E-İrsaliye
Entegratör Çözümleri
E-Defter
Entegrasyonu
E-Arşiv
Entegrasyonu

Genel Özellikleri – Avantajlar
E-Devlet ile GİB direkt entegredir ve herhangi bir aracı yazılım veya firma yoktur. Herhangi bir sorun durumunda sadece ile iletişim kurarsınız. Hem kendi ticari yazılımınız hem entegratör yazılımı hem de entegratörün online sistemi gibi farklı yazılımlarla uğraşmanıza gerek yoktur. E-Devlet Çözümleri ile e-faturalarınız bulut sisteminizde yedeklenir. E-Fatura Sistemi, Kurumsal Yönetim Sistemi üzerinde bir modül olarak çalıştığı için entegrasyon sorunları bulunmamaktadır.

E-Fatura – Entegrasyon
GİB Online Direkt Entegrasyon:
1. Entegrasyon (Firmanız GİB ile direkt bağlantılı)
2. Özel Entegrasyon (Firmanız Entegratör ile; Entegratör, GİB ile bağlantılı)
3. Portal

7×24 Hizmet: E-Fatura Sunucuları, GİB E-Fatura Sunucuları ile 7×24 entegre durumdadır.

Entegratör Ara Bağlantısı Yok: Firmanıza kesilen alım faturalarınız ile GİB arasındaki online entegrasyon sayesinde direkt E-Fatura Listesine düşecek ve sadece tek tuş…

Sorunsuz E-Fatura Gönderimi ve Alımı: Yeni bir cari hesap eklediğinizde anlık GİB entegrasyonu ile cari hesabın e-fatura mükellefiyeti konusunda hemen personelinize bilgi… Satış faturalarınız muhasebenizin kontrolü sonrası mali mührünüz ile imzalanarak direkt GİB E-Fatura sistemine online entegrasyon ile gönderilecektir.

E-Defter
GİB Online Direkt Entegrasyon: E-Defter lisansı ile Gelirler İdaresi Başkanlığı tarafından tanımlanan E-Defter formatına %100 uyumlu…

7×24 Kesintisiz Hizmet: sunucuları tarafından %99,99 erişim desteği sayesinde elektronik defterlerinizi kesintisiz hazırlayabilirsiniz.

Entegratör Ara Bağlantısı Yok: sunucularının online hizmeti sayesinde GİB’e direkt bağlantı ile E-Defter’lerinizi iletebilirsiniz.

Yüksek Performans: Binlerce sayfalık defterlerinizi dakikalar içerisinde sorunsuz bir şekilde hazırlayabilir, zamanınızı verimli kullanırsınız. GİB tarafından hazırlanan tebliğ uyarınca elektronik defterlerinin mükellefler tarafından saklanması zorunludur. Hazırladığınız e-defterleri kendi bilgisayarlarınızda yedekleyebilirsiniz.

E-Arşiv
GİB Online Entegrasyon: Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenen standartlara uygun olarak faturanın elektronik ortamda oluşturulması, elektronik ortamda muhafazası, ibrazı ve raporlamasını kapsayan bir uygulamadır. İşletmeler e – Fatura mükellefi olmayan müşterilerine elektronik ortamda fatura düzenleyip gönderebilmek ve bu faturaların ikinci nüshalarının elektronik ortamda saklanabilir.

7×24 Hizmet: Entegratör Sunucuları, GİB Entegratör Sunucuları ile 7×24 entegre durumdadır. Sorunsuz E-Arşiv Gönderimi ve Alımı: Güvenli ve hızlı bir şekilde faturalar görüntülenebilir, kesilen faturalara kolaylıkla ulaşılabilir.

E-İrsaliye
E-İrsaliye Nedir: 487 Sıra No.lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği ile yürürlüğe giren e-İrsaliye Uygulaması, yaygın olarak kullanılan belgelerden biri olan irsaliyenin Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenen standartlara uygun olarak elektronik belge olarak düzenlenmesi, elektronik ortamda iletilmesi, muhafaza ve ibraz edilmesini kapsayan uygulamadır.

Entegrasyon: Firma ticari sistemi direkt GİB ile bağlantılıdır. Özel Entegrasyon: Firma ile Entegratör, Entegratör ile GİB bağlantılıdır. Portal: www.efatura.gov.tr portali üzerinden faturalar manuel olarak takip edilir. Herhangi bir entegrasyon yoktur.

Entegrasyon Yöntemi: Bilgi İşlem Sisteminin Entegrasyonu Yöntemi, kendilerine ait bilgi işlem sistemini Başkanlığın sistemine entegre ederek 7/24 kesintisiz bağlantı sağlayabilecek mükelleflerin kullanabilmeleri amacıyla geliştirilmiştir. Kurumsal Yönetim Sistemi, Entegrasyon yöntemi ile direkt GİB ile haberleşmektedir.

Tek Bir Yazılım İle Entegre E-Devlet Hizmetleri
Faturalarınızı portal entegrasyonu ile manuel olarak yüklemenizi ve gelen faturaları portaldan almanızı sağlıyoruz. Satış faturalarınızı anında imzalar, zarflar ve gönderebilirsiniz. Firmanıza kesilen alım faturalarınızı da aynı şekilde ekstra hiçbir dosya seçimi, yükleme gibi işlemlere gerek kalmadan anında alabilirsiniz.

Ayrıca Muhasebe modülleri kullanarak hazırladığınız defterleri online olarak imzalayıp gönderebilir, hem zamandan hem de maliyetten kazanırsınız.

E-Ticarette farkınızı kolaylıkla yansıtın!

Ürünlerinizi sadece dakikalar içinde internet üzerinden satılabilir duruma getirmeye hazır mısınız? WOC ERP e-çözümleri, tam entegre altyapı sayesinde ürün fiyatlarınızı veya özelliklerini veya stok miktarını sistemden değiştirdiğiniz anda internet sayfanızda da değiştirir. Diğer sistemlerdeki gibi entegrasyon ile uğraşmazsınız.

Üyelik için başvurular ile anında Cari Hesap açıldığını görebilir, internet üzerinden alınan siparişlerin anında Muhasebe sisteminize yansımasının keyfini sürersiniz.

E-Çözümler sayesinde bayi ilişkilerinizi de bir adım öteye taşımanız, işletme verimliliğinizi artırmanız işten bile değildir.

Yakından inceleyin ve harekete geçin: Bayileriniz siparişlerini kendilerine özel olarak tanımlanmış fiyatlarla ve kampanyalarla size şirketinizin bayi portalından geçsinler, ödemelerini Sanal POS sistemi ile yapsınlar, ekstrelerini ve vade analiz raporlarını muhasebe biriminizi meşgul etmeden kendileri alsınlar.

TAM ENTEGRE İLE E-TİCARETTE HIZLI ADIMLAR ATIN
Tam entegre E-ticaret yapısı ile birkaç saat içinde internet üzerinde bir şubenizi açabilirsiniz. Stok tanımları, fiyatlar, kampanyalar, ürün kategorileri e-ticaret alt yapısı ile tam entegredir. Fiyat değişikliklerini ve stok rezervasyonlarını anında e-ticaret sitenizde yayınlayabilirsiniz. B2B modülü üzerinden bayi portalınızı yayına alabilir, bayilerinize özel fiyat tanımlamaları yapabilir, kampanyalar düzenleyebilirsiniz.

PORTAL B2B - B2C DESTEĞİ VE WEB SERVİSLERİ ALTYAPISI
ERP’nin özgün programlama dili ve gelişmiş altyapısı sayesinde sunduğu web servisleri ile web siteleri üzerinde herhangi bir iş mantığı oluşturmaya ihtiyaç duyulmaz. ERP sisteminin kendi iş mantığı web servisleri ile kullanılabilir. Bu sayede ERP sisteminden veri gereksinimi olan B2B ve B2C portalları, güvenli olarak tasarlanabilir ve kolayca düzenlenebilir.

SEO (SEARCH ENGINE OPTIMISATION) VE SLUG ALTYAPISI
İçerik Yönetimi Sistemi modülü, slug altyapısı ile arama motorlarının site içeriklerini daha rahat bulabilmesini sağlar.

FTP ALTYAPISI
ERP İçerik Yönetimi Sistemi modülü ile ERP sisteminde hazırlanan içerikler, tek bir tuşla web sitesinde yayınlanabilir. ERP’nin sunmuş olduğu FTP altyapısı ile dosyaların istenilen FTP sunucusuna kopyalanması çok kolaylaşmıştır.

GÜVENLİ İÇERİK YÖNETİMİ
ERP sisteminiz içerisinden web sitenizi yönetirken, ERP sisteminin etkin güvenlik altyapısı ile ekstra kullanıcı adı ve şifrelere gerek kalmadan, içeriklerinizi de yönetebilirsiniz.